Rok 2005

Spotkanie opłatkowe w Lutczy

 

22.01.05 – sobota  O godzinie 1100  odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane jak co roku wspólnie  przez Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Lutczy, dzieci Zespołu Szkół  w Lutczy i Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Lutczy. Na to spotkanie zostały zaproszone osoby samotne, starsze z całej parafii oraz przedstawiciele Samorządu Gminy, Powiatu i Zarządu Diecezjalnego SRK w Rzeszowie. Swoją obecnością zaszczycił spotkanie ks. proboszcz, przedstawiciel Starosty  i Sekretarza Rady Powiatu reprezentował - pan Zbigniew Korab. Gminę reprezentowali pan Wójt Jan Kidała i Radny Antoni Charzewski. Starosta, Sekretarz Rady Powiatu, Zarząd Diecezjalny SRK i Pani Senator Sagatowska nie byli obecni gdyż brali w tym czasie udział w pogrzebie mamy ks. Mariana – Diecezjalnego Asystenta SRK.

Przybyłych na uroczystości powitała w imieniu Caritas i SRK - prezes SRK - Dzika Zofia. Uroczystości rozpoczęły się przedstawieniem „Jasełek” przez dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Lutczy  wraz ze swoją panią wychowawczynią Teresą Turoń.

Piękne Jasełka przybliżyły nam tajemnicę i okoliczności przyjścia na świat Pana Jezusa. Tak jak wtedy dzieje się i dziś - jedni byli zaskoczeni, inni nie dowierzali, a jeszcze inni uznali w Nim Boga i składali hołd. Ci co Go szukali, pragnęli się z Nim spotkać, wypytywali - Gdzie On jest?

Jest On w naszych sercach gdy przyjmujemy Go pod postacią Eucharystii. Oto motto i główna wymowa przedstawionych Jasełek - potwierdzone wypowiedzią ks. proboszcza.

Zwracają się do zebranych pan Korab usprawiedliwił nieobecność Starosty i Sekretarza Rady i w ich imieniu złożył najlepsze życzenia na nowe dni roku 2005.

Swoją wypowiedzią pan Kidała przybliżył fakty historyczne za czasów przed i po Chrystusie orazi związanych z narodzeniem Jego w Betlejem.

Pan Charzewski zwracając się do zebranych wyraził radość i  z zadowoleniem przyznał, żeby chciał doczekać, aby dla niego na starość ktoś mógł zorganizować takie spotkanie, czy przedstawił Jasełka.

Potem zasiedliśmy do wspólnego stołu, wspólnie łamiąc się opłatkiem składają sobie nawzajem życzenia. Przy akompaniamencie pana Organisty śpiewaliśmy, -  pełni radości i szczęścia także z tego wspólnego spotkania, -  kolędy wychwalając Boga za wielkie rzeczy, które uczynił dla człowieka.

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Zespołu Szkół w Lutczy, dzieciom i Pani Wychowawczyni oraz wszystkim przybyłym na to już tradycyjne w naszej parafii coroczne spotkanie opłatkowe. I jak a Pan Bóg pozwoli zapraszamy już na przyszły rok.

 

Sprzątanie kościoła parafialnego

 

06.02.05 – niedziela – Po zakończeniu wizyty duszpasterskiej rodziny zaproponowały aby na każdy tydzień wyznaczać na sobotę i poniedziałek po osiem rodzin i wyczytywać podczas ogłoszeń parafialnych w niedzielę.  Po takiej propozycji do sprzątania i o piękno naszego kościoła jeszcze bardziej ludzie się angażują.

 

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

 

09.02.05 - Środa Popielcowa  - Rozpoczęliśmy ćwiczenia duchowe dla środowisk szkolnych w naszej parafii.

Zostały przygotowane przez ks. Pawła Płatka pochodzącego z parafii Bł. Karoliny Kózka w Tarnowie a obecnie studenta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego jako doktoranta Teologii Pastoralnej.

Jak co roku w prowadzenie rekolekcji bardzo chętnie włączyli się nauczyciele. Zajęcia odbywały się w szkołach do południa zaś wieczorami z rodzicami dzieci i młodzież przychodziły na swoje nabożeństwa – tu już było gorzej z frekwencją. W ramach wielkopostnego Dnia Skupienia dla Nauczycieli w czwartek tj. 10 lutego ks. Paweł wygłosił nauczycielom w Zespole Szkół konferencję a dla nauczycieli szkoły Podstawowej nr 2 w Lutczy w piątek tj. 11 litego 2005 r.

 

Światowy Dzień Chorego

 

11.02. 05 – piątek – Jak co roku Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Wniebowzięcia w Lutczy zorganizował nabożeństwo dla chorych w kościele parafialnym o 1400. Mimo bardzo złej i zimnej pogody wielu chorych przybyło na to swoje ulubione nabożeństwo.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

21.02.05 – poniedziałek W ramach Roku Eucharystycznego dziś na naszą parafię wypadła całodzienna  adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o 730 i zakończyli o 2000 z Apelem Jasnogórskim . Miedzy Mszami świętymi z poszczególnych części parafii tak zwanych dziesiątków rodziny adorowały w następującej kolejności: do godziny 900 prosimy Granicę i Kobylę, od 900 do 1000 Delikatówkę i Nową Wieś, 1000 – 1100 Janusza, 1100 – 1200 Mnichowa Górka, 1200 – 1300 Małówka, 1300 – 1400 Podlasy i Buczyny, 1400 - 1500 Podsochówka, 1500 – 1600 Gąsiorówki, 1600 – 1700 Koło Szkoły, 1700 – 1800 Jastrzębskiego, 1800 – 1900 Roślówka, 1900 – 2000  wszyscy którzy nie mogli w ciągu dnia bo byli w pracy czy szkole.